Kiek jau mirė nuo vakcinų

3 964 mirė ir 162 610 sužalojimų: Europos nepageidaujamų reakcijų į COVID-19 vakciną duomenų bazė

2021 kovo 25 d.

ir:

Europos pranešimų apie įtariamą reakciją į narkotikus duomenų bazė “EudraVigilance” seka pranešimus apie sužalojimus ir mirtis po eksperimentinių COVID-19 “vakcinų”.

(https://www.ema.europa.eu/en)

Šią interneto svetainę 2012 m. pradėjo naudoti Europos vaistų agentūra, kad visuomenei būtų suteikta galimybė susipažinti su pranešimais apie įtariamą šalutinį poveikį (dar vadinamą įtariamomis nepageidaujamomis reakcijomis į vaistą). Šias ataskaitas EudraVigilance elektroniniu būdu teikia nacionalinės vaistų reguliavimo institucijos ir farmacijos įmonės, turinčios leidimus prekiauti vaistais (licencijas).

EudraVigilance yra sistema,  skirta rinkti pranešimus apie įtariamą šalutinį poveikį. Šios ataskaitos naudojamos vaistų naudai ir rizikai įvertinti jų kūrimo metu ir jų saugos stebėsenai, gavus leidimą Europos ekonominėje erdvėje (EEE). EudraVigilance naudojamas nuo 2001 m. gruodžio mėn.

Ši svetainė buvo sukurta siekiant laikytis EudraVigilance prieigos politikos, kuri buvo sukurta su tikslu pagerinti visuomenės sveikatą, remiantis vaistų saugos stebėjimu ir didinant skaidrumą suinteresuotosioms šalims, įskaitant plačiąją visuomenę.

(https://www.ema.europa.eu/en/human-regulatory/research-development/pharmacovigilance/eudravigilance)

Europos vaistų agentūros valdančioji taryba pirmą kartą patvirtino EudraVigilance prieigos politiką 2010 m. gruodžio mėnesį. 2015 m. gruodžio mėnesį, remdamasi 2010 m. farmakologinio stebėjimo teisės aktais, Valdyba priėmė peržiūrą. Šia politika siekiama suteikti suinteresuotiesiems subjektams, pavyzdžiui, EEE nacionalinėms vaistų reguliavimo institucijoms, Europos Komisijai, sveikatos priežiūros specialistams, pacientams ir vartotojams, taip pat farmacijos pramonei ir mokslinių tyrimų organizacijoms, prieigą prie pranešimų apie įtariamą šalutinį poveikį.

(https://www.ema.europa.eu/en/about-us/who-we-are/management-board)

Skaidrumas yra pagrindinis Agentūros principas ir yra labai svarbus stiprinant pasitikėjimą reguliavimo procesu. Didindama skaidrumą, Agentūra gali geriau patenkinti didėjantį suinteresuotųjų subjektų, įskaitant plačiąją visuomenę, poreikį gauti informaciją. 

(http://www.adrreports.eu/en/background.html)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *